Aromaterapie

Čich je jeden ze základních smyslů, který nás, ať chceme či nechceme, stále ovlivňuje. Něco nám voní a něco ne. Používáme různé parfémy a vůně, do kterých se oblékáme. V mezilidských vztazích "čicháme" spíše svou intuicí, že nám někdo voní a někdo nevoní. Dalo by se říci, že aromaterapie je něco jako životní filozofie. Dovolme si tedy otevřít své cítění a vnímání oblastem, které sice nejsou hmatatelné, ale přesto existují....

 

 

Aromaterapie neboli "terapie vůní", je jednou z nejstarších a nejkrásnějších alternativních přístupů k léčbě těla i duše.

Základem pro ni jsou rostlinné esence - éterické oleje, které si uchovávají bioinformaci mateřské rostliny. Esence jsou totiž jako lidská krev. Nejsou celou rostlinou, ale jsou onou úplnou, organickou substancí samy o sobě. Stejně jako v krvi jsou v ní obsaženy charakteristické vlastnosti těla rostliny, ze které pocházejí. Jsou jako osobnost. Esence, přítomné v rostlinách, neustále mění své chemické složení a přecházejí z jedné části rostliny do druhé podle denní doby a ročního období. Proto se musí rostliny určené k extrakci olejů sbírat ve specifické době. Znáte legendy o babkách kořenářkách, které sbíraly byliny za svitu úplňku? To, kdy mají rostliny nejsilnější účinky, vypozorovali lidé už v dávnověku. Vůně a chemické složení esencí se však mění i podle složení půdy, odchylek v klimatu a také dle metod pěstování. Proto mohou být i různě kvalitní oleje stejného druhu z různých zemí.

Léčivé účinky aromaterapie lze aplikovat vně i vnitřně. Lidský mozek, nervový systém a smyslové orgány vznikají z ektodermu embrya ve stejné době jako pokožka. Jejich společný původ znamená, že po celý život zůstávají ve velmi úzkém vztahu a lze opodstatněně předpokládat, že produkty aplikované na určitou oblast kůže budou mít vliv i na nejbližší orgány, i kdyby k průniku kůží nedošlo.

Éterické oleje lze užívat rovněž k vyvážení proudění energie v těle podobným způsobem, jaký můžeme pozorovat u akupunktury. 

 

 

 

 

 

 

 

Kvetouci strom

Masarykova 655
Luhačovice
76326
+420723216513 kvetoucistrom@email.cz
Vytvořeno službou Webnode