Barvy v permanentním make-upu

Mikropigmenty pro permanentní make-up
 
Stálost barev a dovednost využití nejlepších vlastností organických a minerálních pigmentů vedou k požadovanému výsledku. Značky Purebeau a Swisss Color nabízí dokonalou škálu mikropigmentů pro novou technologii míchání barev přímo v pokožce. 
Purebeau i Swiss Color jsou celosvětově uznávaným expertem, který určuje standardy kvality nejen tetovacích barev, ale zároveň je i vizionářem nových technologií a trendů pro permanentní make-up. Purebeau je pravidelný reprezentant technologií na kosmetických nejprestižnějších přehlídkách a sklízí ocenění na mnohých prestižních výstavách po celém světě.  Přináší nejlepší tetovací barvy pro dosažení precizního permanentního make-upu s tradici na trhu již od roku 1998, které splňující nejen české, ale i EU normy a nejvyšší světové standardy. 
 
Všechny tetovací barvy ve spojení s Purebeau strojky jsou zárukou té nejlepší kvality a aktuálně splňují kvalitu Dermatest excellent. Vše je pečlivě sledováno a testováno. Purebeau i Swiss Color tetovací barvy jsou  garancí sterility a bezpečnosti použití pro permanentní make-up a mají kompletní EU certifikaci.
 
 
Problémy spojené s barvami při permanentním make-upu:
  • nežádoucí změny v barvě pigmentu
  • absorpce barev
  • alergické reakce
  • migrace pigmentových částic

Barvy pro permanentní make-up jsou vyráběny převážně na bázi oxidů kovů, které poskytuji výrobcům širokou paletu barev na výběr. Formulace barev na obočí vychází hlavně z oxidů železa, které se vyskytují v různých odstínech hnědé. Oxid železa je binární sloučenina obsahující železo a kyslík, běžně známý je například rez (základní barvy - červená a hnědá). Důsledkem přemíry oxidu železitého v levnějších pigmentech je to, že pokud jsou implantovány do rtů nebo obočí, mohou během několika dní vymizet nebo během několika měsíců změnit barvu - výrazně zrůžoví či zfialoví.

Dermální vrstva kůže je protkána cévami. Nepostradatelnou složkou krevního barviva hemoglobinu je železo. Pokud je oxid železa nebo nějaký jiný pigment implantován do kůže, dochází k vzájemnému působení přímo s hemoglobinem. Tělo, které vykonává své přirozené funkce a procesy, nerozlišuje zda-li je železo v pigmentu odlišné od železa v krvi a přijímá část základu oxidu železitého krevními cévami. Dochází k absorpci barvy lidským tělem. Zbývající část kosmetické barvy se pak rozptýlí v dermální vrstvě buď tak, že zanechá slabě růžové zabarvení nebo zmizí úplně.

Migrace pigmentových částic je jedním z přidružených rizik permanentního make-upu a jejím důsledkem je rozpití barvy kolem kontury. V inkoustech určených pro tetování je běžné, že částice pigmentu jsou amorfní, to znamená beztvaré. Některé z těchto částic jsou velmi drobné - 0,3 mikronů, tedy 10 - 20 krát menší než částice pigmentu oxidu železa. Takové ultra malé částečky mohou pak migrovat do okolních tkání. Jedná se však o vzácný projev, který je eliminován ExtraFine kvalitou barev Purebeau.

Časová ztráta barev v permanentním make-upu

Všechny barvy mají určitou životnost. Mnoho lidí se ptá: "Proč permanentní make-up nemá tak dlouhou životnost jako tetování ?" Rozdíl je dán nejen v hloubce vpravovaného pigmentu, ale také v použité barvě. Základní barvy jako je modrá, červená nebo žlutá vydrží déle než jemný blond nebo světle hnědý odstín. Kdo ale stojí o modré či žluté obočí? Jde o to, abychom při permanentním make-upu vybrali vkusnou barvu a akceptovali to, že zvolený odstín není navždy, alespoň ne ve stejné intenzitě, jako byla v den, kdy byla aplikována.

Je také důležité si uvědomit, že tmavší barva je obvykle déle viditelná. Světlejší barva, například blond, bude vyžadovat oživení dříve než tmavá hnědá.

Vlivy na stálost mikropigmentů v pokožce:

  • anti-aging přípravky s obsahem glykolů, retinolů a dalších produktů používané na redukci vrásek mají nepříznivý vliv na trvalý make-up
  • imunitní systém těla a metabolismus - tělo rozpozná cizí subjekty a pokud je to možné, snaží se je odstranit
  • věk - průměrná rychlost obnovy pokožky je 28 dnů, v mládí je rychlejší a s přibývajícím věkem se regnerace se kožních buněk zpomaluje

Osobní pocit - někdy klientky přichází po krátké době s pocitem, že barva je světlá. Jiné se přijdou ukázat mnohem později a mají pocit že výsledná barva stále vypadá dobře. Hodně záleží na tom, jak Vy osobně vidíte, co je přijatelné a co ne.

 
 

Kvetouci strom

Masarykova 655
Luhačovice
76326
+420723216513 kvetoucistrom@email.cz
Vytvořeno službou Webnode