Jak o čerstvou aplikaci pečovat?

05.02.2019

Čerstvou aplikaci je potřeba chápat jako poraněnou pokožku. 

Z toho důvodu je nutné o ni i takto pečovat po celou dobu hojení (cca 1 - 2 týdny) dle níže uvedených instrukcí.

Než opustíte můj salon, aplikovanou oblast desinfikuji a natřu speciálním přípravkem. 

Během následujícího dne se celá aplikovaná oblast zasuší a vytvoří se malé stroupky, které se nesmí strhávat. Místo nesmíte třít, škrábat a natírat čímkoliv co Vás napadne.  Následně je potřeba aplikovanou oblast ošetřovat krémem. Jediné místo, které krémem neošetřujeme jsou tetované linky. K natírání můžete použít buď Bepanthen krém na suchou pokožku (https://www.bepanthen.cz/cs/produkty-bepanthen/sucha-a-citliva-pokozka/krem-bepanthen/) nebo nepatrné množství lékařské vazelíny. S vazelínou je však potřeba zacházet mimořádně opatrně, aby nezadusila proces hojení. Proto ji spíše nedoporučuji. Krém nanášejte v tenké vrstvě 2 až 4x za den pomocí vatové tyčinky.

Při technice stínování v obočí a na rtech je kůže více narušená, a proto se může stát, že bude ze zasažené oblasti vystupovat tkáňový mok - žlutavá tekutina, kterou je důležité odsávat čistým papírovým kapesníčkem. U citlivé a zralé pokožky může tkáňový mok vystupovat i následující den. Toto je potřeba hlídat, aplikovanou oblast jen vysušovat a nenatírat dokud není dokonale suchá. 

Aplikaci je potřeba udržovat kromě natírání v suchu - tedy nenamáčet, vyhnout se bazénu, sauně a pobytu v horké vaně či páře. 

Není vhodné sportovat či vyvíjet větší fyzickou námahu, při které by se mohla pokožka více potit. 

Vyhněte se přímému pobytu na slunci a v soláriu po dobu minimálně 14 dnů od aplikace - ideálně ale měsíc.

Po tetování rtů se vyhněte líbání a jejích dotýkání ať prsty nebo jídlem a nápoji. Pijte pomocí brčka a to i kávu nebo jiné barvící tekutiny.

Tetované oční linky či kontury ošetřujte pouze pomocí chladných obkladů po všechny dny, kdy bude přetrvávat otok. Ideální je vychlazený odvar z čistého černého čaje. Oblast nijak nenatírejte.

V žádném případě se nesmíte v blízkosti aplikace líčit! Zejména v pudru je velké množství bakterií, které by mohly způsobit komplikace v hojení. 

Nepoužívejte žádné abrazivní (peeling, froté ručník), bělící či depilační přípravky.

Vyhněte se kyselým a pikantním pokrmům.

Aplikované místo může svědit. Nesmí se škrábat, ale pro úlevu postačí malý tlak dlaní ruky přes čistý papírový kapesníček.

Případný otok je možné ošetřovat chladnými kompresemi přes čistý papírový kapesník. Můžete přidat i léky k vnitřnímu užívání zakoupené v lékárně.

Vyhněte se zvlhčujícím přípravkům, které obsahují kyselinu glykolovou - mohou způsobit blednutí zapracovaného pigmentu.

Buďte trplělivá.

První dny po aplikace nevypadá permanentní make-up lákavě.

Nepodléhejte panice a zachovejte klid. 

Vše má svůj čas, proto buďte trpělivá a dodržujte uvedená doporučení.

Vyskytne-li se naprosto neadekvátní reakce typu: velký otok, horečka, silná bolestivost, puchýře či cokoliv, co není uvedeno výše, neváhejte vyhledat lékaře. Ačkoliv by šlo o absolutně ojedinělý úkaz, alergickou reakci či zasažení oblasti infekcí nelze vyloučit nikdy.

Trpělivost růže přináší...těšte se na krásný výsledek.

Prosím berte na vědomí, že je potřeba o aplikaci permanentního make-upu informovat lékaře v případě, že byste měla podstoupit laserové ošetření nebo magnetickou rezonanci. Rovněž je možné, že Vám nebude doporučeno darovat krev během následujících cca 4 měsíců od aplikace.