Jak dlouho permanentní make-up vydrží?

05.02.2019

Českým ekvivalentem a doslovným překladem pro výraz permanentní make-up je "trvalé líčení". Nelze jej však chápat doslovně, protože tato služba není trvalá, nýbrž dočasná. Nejde o klasické tetování, ale o jeho mnohem jemnější variantu.

Přirozeným procesem rohovatění kůže se barvivo postupně vytrácí. 

Tento proces, který se nazývá časová ztráta barev, trvá asi 1 rok až 5 let. Výdrž aplikace je závislá na mnoha okolnostech a nikdy ji nelze předpovědět. Lze říci, že platí přímá úměra: čím tmavší zvolený odstín, tím delší doba znatelnosti v pokožce. Použít ale co nejtmavší odstín jen pro tento účel by bylo skutečně medvědí službou a vzhledu by to v mnoha případech spíše uškodilo. 

Na délku znatelnosti má vliv také vnitřní prostřední organizmu, používání kosmetických přípravků, pobyt na slunci apod.


Výdrž aplikace permanentího make-upu je zcela individuální.

Na dobu trvanlivosti aplikace nelze poskytnout záruku. 

Poté, co již barva po čase neodpovídá představě, máte možnost volby. Buď zákrok postoupit znovu s přihlédnutím k novým trendům a také s ohledem na přirozené stárnutí pokožky či měnící se proporce v obličeji, nebo od něj upustit bez jakýchkoliv následků a ponechat přirozeným procesem barvu vymizet úplně. 

Žádná zkušená a kvalifikovaná kosmetička Vám nemůže slíbit, jak dlouho její aplikace vydrží. Kůže není papír, ale živý orgán, který má svá vlastní specifika a to zcela individuálně dle jedinečnosti Vašeho těla.