Kdy není vhodné permanentní make-up absolvovat?

05.02.2019

Permanentní make-up je velmi jemná metoda porušení integrity lidské kůže, přesto však má svá úskalí a je vhodné zohlednit kontraindikace. 

V prvé řadě je důležité znát svůj zdravotní stav a být v dobré kondici. 

Tetování není vhodné při:

  • onemocnění cukrovkou 
  • nádorová onemocnění a probíhající cytostatická léčba (chemoterapie)
  • probíhající infekční onemocnění
  • zvýšená teplota
  • těhotenství 
  • kojení
  • užívání antibiotik a léků ovlivňujících imunitu organismu

Není vhodné kombinovat tetování s plánovaným pobytem na slunci. Pokožka by neměla být vystavení UV záření minimálně 14 dnů před a 1 měsíc po aplikaci.

Permanentní make-up není vhodný pro nezletilé.

Častou otázkou je, zda tetovat v období hormonálních změn. U nás žen probíhá pravidelná změna hormonální hladiny a to zejména v období menstruace. Můžete znát svůj měsíční cyklus a zaměřit termín objednání ideálně po skončení menstruace, ale ne vždy se podaří do tohoto období trefit. Z osobní zkušenosti, ale mohu říci, že již řada žen prodělala tetování jak těsně před, tak během menstruačního cyklu a nikdy žádný zásadní problém nenastal. Je však potřeba brát v úvahu, že můžete být v tomto inkriminovaném období více citlivá na bolest.

Největší kontraindikací je Váš STRACH. 

Další častou otázkou je, zda se může tetování provádět v teplých letních měsících. Není důvod se teplého počasí obávat. Kdyby skutečně mělo na výsledek aplikace vliv počasí, nemohly by ženy, žijící v jižních krajích, podstoupit permanent nikdy.

Důležité však je vyvarovat se pobytu na sluníčku. Běžně tetuji celoročně a nikdy jsem žádnou negativní zkušenost vlivem ročního období nezaznamenala a to ani za tropických veder, která jsou v našich končinách už celkem běžným jevem.