Je potřeba mít obavy z Vašeho vzhledu bezprostředně po aplikaci?

05.02.2019

Je důležité vědět, že čerstvá aplikace je vždy mnohem výraznější než výsledek po vyhojení.

Míra intenzity barvy bezprostředně po zatetování je různá dle typu použité techniky a vybraného odstínu. Obecně ale platí pravidlo, že můžete očekávat čerstvý výsledek o cca 40 - 60% tmavší. 

Aplikace do druhého dne ještě mírně ztmavne, ale pouze opticky a proto, že barva zaschne.

V místě aplikace se může objevit zčervenání pokožky, někdy otok. Jde o velmi individuální reakci v závislosti na citlivosti organizmu. Otok se někdy objevuje až následující den a to zejména u tetování očních linek. Není ale vzácností ani u stínovaného obočí nebo po plošné výplni rtů. Žádné obavy - výsledek sice bude výrazný, ale ne tak, abyste se musela schovávat.

Paradoxně může být nejkrásnější výsledek ihned po aplikaci a to u vláskovaného obočí. Po zatetování vidíme barvu vystupující z pokožky v dokonale vedených liniích. Po vyhojení se již díváme na barvu ve vrstvě pod povrchem pokožky přes jakýsi filtr kožních buněk - je to jakoby jste se dívala přes pauzák (průhledný papír). Vše pak závisí na struktuře Vaší pokožky - hladká, suchá pokožka uchovává většinou velmi zřetelnou kresbu.

Často se stává, že jsou ženy po vyhojení vláskovaného obočí zklamané, protože není intenzita výsledku tak okouzlující. VŽDY je ale jemná a působí velmi přirozeně. 

Pokožka není papír, ale živý orgán, který pracuje mimo naši vůli.